Do montażu ekologicznej wełny celulozowej używamy profesjonalnych maszyn montażowych produkowanych przez lidera produkcji tego typu urządzeń w Europie. Wszystkie maszyny oraz sprzęt peryferyjny posiadają certyfikat CE gwarantując najwyższą jakość wykonywanych prac.
Za pomocą tej metody wykonywane są termoizolacje nadmuchowo takie jak np. docieplanie stropodachów wentylowanych. Zawartość opakowania wsypywana jest do maszyny która przygotowuje jego strukturę i transportuje długimi wężami w docieplane miejsce, gdzie układana jest luźno warstwa termoizolacji.
Innym rodzajem aplikacji za pomocą metody suchej jest wdmuchiwanie pod cienieniem termoizolacji w takie miejsca jak stropy, ściany, podłogi itp. Konieczne w tego typu pracach jest wcześniejsze przygotowanie otworów przez które pod ciśnieniem wdmuchujemy termoizolację.
Do tego typu prac używamy specjalnych końcówek nakładanych na koniec węży. Końcówki te mają za zadanie wprowadzanie materiału, oraz wyprowadzenie tym samym otworem nadmiaru zgromadzonego podczas aplikacji powietrza. Gwarantuje to w stu procentach równomierne napełnienie docieplanej przestrzeni oraz uzyskanie odpowiedniej gęstości zasypowej termoizolacji która jest inna dla powierzchni płaskich, inna dla skosów i jeszcze inna dla ścian pionowych.
Ta metoda inaczej nazywana ,,spray’’ pozwala na natrysk zwilżonych w mgle wodnej włókien celulozy na otwartą powierzchnię np. ścian pionowych. Materiał transportowany jest tak samo jak w metodzie suchej, a do zwilżania włókien używamy specjalnych cztero strumieniowych końcówek zraszających oraz pompy wodnej. Dla poprawienia własności mechanicznych układanej izolacji, zależnie od potrzeb, można dodawać do wody 2-5% roztworu kleju do drewna. Natryśniętą warstwę izolacji wyrównuje się specjalnym do tego celu wałkiem frezującym a naddatek izolacji wraca do ponownego przerobu.